içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Azerbaycan ve Ermenistan geçici ateşkes ilan etti

Son Dakika Haberi; Azerbaycan ve Ermenistan geçici ateşkes ilan etti. Ateşkes 18 Ekim Pazar günü saat 00:00 itibariyle başlayacak.

Azerbaycan ve Ermenistan geçici ateşkes ilan etti
Haberi Sesli Dinle

Gelen son dakika haberine göre Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada geçici ateşkes kararının, AGİT Minsk Grubu eş başkanı ülkelerinin devlet başkanlarının 1 Ekim tarihli bildirisi ile AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının 5 Ekim tarihli bildirilerine dayanarak ve 10 Ekim tarihli Moskova bildirisine uygun olarak kabul edildiği bildirildi.  

Azerbaycan'dan Ermenilerin yalanına net cevap! 

İNSANİ AMAÇLI "ATEŞKES"

Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova'da yapılan görüşmelerde, 10 Ekim saat 12.00'dan itibaren geçerli olmak üzere Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı "ateşkes" kararı almıştı.

ERMENİSTAN DAHA ÖNCE ATEŞKESİ BOZUP GENCE'YE FÜZE İLE SALDIRMIŞTI

Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden Azerbaycan'ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 10 kişi ölmüş, 35 kişi yaralanmıştı.

15 Ekim'de de Terter kentinde defin töreni için mezarlığa giden sivillere yönelik düzenlenen saldırıda, 4 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Lavrov ve Bayramov, Dağlık Karabağ'daki durumu görüştü

Bugün Gence'ye füzelerle bir saldırı daha düzenlemiş, 13 sivil yaşamını yitirmiş, 50'nin üzerinde sivil yaralı olarak enkaz altından çıkartılmıştı.

Tarih: 17-10-2020