içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

GAZOZLAR BAŞKAN DÖĞÜCÜ'DEN

SANCAKTEPE'DE AÇIK HAVADA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLADI... Sancaktepe’de vatandaşların özlemle beklediği ve eski günleri hatırladığı yaz sinemaları geleneği yeniden başladı. .

GAZOZLAR BAŞKAN DÖĞÜCÜ'DEN
Haberi Sesli Dinle

Sancaktepe Belediyesi, vatandaşların özlemle beklediği ve eski günleri tekrar hatırladıkları açık hava yaz sinema günleri yaz boyunca Meydan Park’ta yeniden başladı. Sancaktepe Belediye başkanı Av. Şeyma Göğücü, ilk gün gösterilen, başrollerini Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın paylaştığı “Selvi Boylum Al Yazmalım”filmini vatandaşlarla birlikte izledi. Başkan Döğücü, vatandaşlara gazoz ve pop corn ikram etti. 

Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenen alana armut koltuklar yerleştirildi.Sinema Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilen ve her yaş grubuna uygun seçilmiş filmlerin gösterime sunulacağı yazlık sinema etkinliğinde vatandaşlara ayrıca mısır ve gazoz ikram edildi.

Yaz geceleri yıldızların altında her kesimden vatandaşın aileleri ile birlikte izleyeceği filmler geleneksel yazlık sinemalarda kullanılan DCP formatında yayınlanıyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım filmini vatandaşlarla birlikte izleyen Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü “Bu korona virüs günlerinde de vatandaşlarımızı bu büyük eğlenceden mahrum bırakmak istemedik. Maalesef içerisinde bulunduğumuz olağanüstü durumlar nedeniyle vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi adına yazlık sinema günlerini geç açmak durumunda kaldık.Güzel bir Sancaktepe akşamında gerçekten sinema tarihimizin şöyle sayfalarını geriye doğru çevirdiğinizde her birimizin özellikle büyüklerimizin izleyerek zihinlerinde önemli hatıralar bırakmış filmleri görmek, filmleri izlemek, eskiyi hatırlamak adına güzel bir nostalji akşamı olacak”.şeklinde konuştu.

Yazlık sinema akşamları yaz boyu belirlenen günlerde sinema severlerle buluşacak.

 

Tarih: 11-07-2021