içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

KADIKÖY’DE YAKILAN PARK TEKRAR YENİLENDİ

KADIKÖY BELEDİYESİ, KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLER TARAFINDAN YAKILAN ERGUVAN PARKI’NI YENİDEN YAPTI

KADIKÖY’DE YAKILAN PARK TEKRAR YENİLENDİ
Haberi Sesli Dinle

Kadıköy Belediyesi, yaklaşık iki ay önce kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılan Erguvan Parkı’nı yeniden yaptırarak çocukların kullanımına açtı

Sahrayıcedit Mahallesi’nde bulunan Erguvan Parkı 28 Nisan Pazar günü kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yakılmıştı. Oyun grubu ve kauçuk zemini yanan parkta,  incelemeler yapan Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri zarar gören çocuk oyun alanını eski haline getirmek için çalışmalara başladı.

ESKİSİNDEN DAHA İYİ HALE GETİRDİK

Parktaki çalışmalara dair bilgi veren Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Serpil Bayram “Yaklaşık 1 ay önce parkımızda bir yangın çıktı. Bu yangın esnasında oyun gruplarımız, ağaçlarımız ve yer zemini yakıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak gelip tespit çalışmaları yaptık. Ağaçlarımızı budadık, oyun grubunu söktük,  yer döşemesini kaldırdık, oyun grubu yerine takıldı. Şu haliyle parkımızı eskisinden daha iyi hale getirdik, çok da güzel olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

NEFES ALABİLECEĞİMİZ BİR PARK

Mahalle sakini Şehri Şengül ise  yangının olduğu gün  sabah bir patlama duyduklarını anlatarak, kısa bir süre sonra itfaiyenin geldiğini ve  hemen müdahale ettiklerini, ağaçlar zarar görmeden yangının söndürüldüğün söyledi.

Yangın sonrası belediye ekiplerinin sürece hemen müdahale ettiğini söyleyen Şehri Şengül,  hızlı hareket etmesi ve parkı yenilemesi nedeniyle Kadıköy Belediyesi’ne teşekkür etti. Parkın mahallede özel bir alan olduğunu belirten Şengül, “Burası güzel, nefes alacağımız bir park” dedi.

 

 

Tarih: 11-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum