içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

KARTAL BELEDİYESİ BAĞLAMA KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM KONSER

BAĞLAMA EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN KURSİYELER, YILSONU MEZUNİYET KONSERİNDE. BAĞLAMA PERFORMANSLARI VE SESLENDİRDİKLERİ TÜRKÜLERLE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADILAR

KARTAL BELEDİYESİ BAĞLAMA KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM  KONSER
Haberi Sesli Dinle

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde eğitim alan bağlama kursu öğrencileri, yılsonu mezuniyet konseri ile etkinliğe katılanları kendilerine hayran bıraktılar.

Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde yapılan ve çeşitli yaş gruplarından eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını alan yaklaşık 60 yetenekli öğrencinin, farklı duyguları bir arada yaşattığı konserde, aileler ve sanatsever Kartallılar da beğenilerini eserlere hep bir ağızdan eşlik ederek gösterdi. 

Eğitmen ve sanatçı Taner Özsoy’un şefliğinde gerçekleştirilen konserde, halk ozanlarının unutulmaz eserleri çalınıp söylendi. Bağlama performansları ile ve seslendirdikleri türkülerle büyük beğeni toplayan öğrenciler, konseri dinlemeye gelenlere adeta müzik şöleni sundu. Temponun hiç düşmediği konserde dinleyiciler de türkülere sık sık eşlik etti ve alkışları ile öğrencilere destek oldu.

KARTALIMIZI SANATIN VE KÜLTÜRÜN MERKEZİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Konsere Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına konsere katılan Başkan Yardımcısı  Adem Uçar, yaptığı konuşmada Başkan Yüksel’in sevgi, selam ve başarı dileklerini ileterek, şunları kaydetti:

“ Öncelikle bu kadar kalabalık ve güzel bir konseri bizlere sundukları için hocamız Taner Özsoy’a teşekkür ediyorum. Bağlama dersi alanlarla birlikte toplam bin yedi yüz kursiyere eğitim veriyoruz. Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel’in öncülüğünde etkinliklerimizde kültürün ve sanatın her alanında yer vermeye çalışıyoruz.  Burada bugün sertifikalarını alan kursiyerlerimizin arasında küçük kardeşlerimi görünce ne kadar güzel bir yolda olduğumuzu bir kez daha fark ediyorum. Sanatla bütün olmak için, Kartal’ımızı kültürün ve sanatın merkezi yapma çalışmalarımız devam edecek. Bugün burada bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileten sanatçı Taner Özsoy ise “Bu hizmet sayesinde sanatla iç içe olmak isteyen yüzlerce komşumuza eğitim veriyoruz. Bugün burada bu güzel etkinliği gerçekleştirmemize vesile olan Başkanımız Gökhan Yüksel ve tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Konser sonunda eğitmen ve sanatçı Taner Özsoy’a Kartal Belediye Başkan Yardımcı Adem Uçar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Soner Eker, Yakacık Çarşı Mahallesi Muhtarı Senem Özdemir ve Uğur Mumcu Kültür Merkezi Koordinatörü Çağdaş Murat Sabancı tarafından çiçek buketi takdimi yapıldı.

Buket takdiminin ardından bağlama eğitimlerini başarı ile tamamlayıp muhteşem bir de konserle taçlandıran kursiyerlere, mezuniyet sertifikalarını takdim etmek için Sanatçı Özsoy’a Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin eşlik etti.

Tarih: 10-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum