içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

KARTAL’DA BİLİM, MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ YAZ KAMPI BAŞLIYOR

Kartal Belediyesi ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile hayata geçen Makine Hangar-Kartal Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi, yaz boyunca düzenlenecek yaz kampı ile çocukları teknolojinin farklı bir boyutu ile buluşturacak.

KARTAL’DA BİLİM, MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ YAZ KAMPI BAŞLIYOR
Haberi Sesli Dinle

Kartal Belediyesi, TMMOB Makine Mühendisleri İstanbul Şubesi, İstanbul Gedik Üniversitesi, Veli- der (Öğrenci Veli Derneği) ve FESTO işbirliği ile gerçekleştirilecek olan yaz kampında çocuklar teknoloji dünyasına yolculuk yapacak.

Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Yaz Kampı kapsamında, Temmuz ve Ağustos aylarında iki grup halinde düzenlenecek olan kampta öğrencilere; Robotik Kodlama, 3D Tasarım ve Üretim, Oyun Tasarımı ve Programlama, Yapay Zeka ve Biyonik Robotlar konularında atölye çalışmaları yapılacak.

10-13 yaş grubu arasında yapılacak olan ve toplamda 120 öğrencinin katılım sağlayacağı yaz kampının ön kayıtları 14-26 Haziran tarihleri arasında başlayacak. 1. dönem 1-26 Temmuz tarihlerinde, 2. Dönem 5-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İki ay sürecek yaz kampı, sosyal sorumluluk kapsamında daha önce eğitim almamış, atölye çalışmalarına katılmamış ve robotik kodlama eğitimi almamış öğrencilere yönelik olacak. Atölye çalışmaları öğleden önce ve sonra olmak üzere iki grupta verilecek.

Kartal Belediyesi’nin resmi internet sitesi www.kartal.bel.tr üzerinden detaylı bilgi ve başvurular yapılabilecek.

Tarih: 14-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum