içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

KARTALLI MİNİKLER ÇEVRE BİLİNCİNİ EĞLENEREK ÖĞRENDİ

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN “MİNİKLER YARIŞIYOR DOĞA KAZANIYOR” ETKİNLİKLERİ İLE ÇOCUKLAR HEM ÇEVRE BİLİNCİNİ ÖĞRENİRKEN, HEM DE KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİLER

KARTALLI MİNİKLER ÇEVRE BİLİNCİNİ EĞLENEREK ÖĞRENDİ
Haberi Sesli Dinle

Kartal Belediyesi, temiz bir dünya ve çevreye duyarlı nesillerin yetiştirilmesi için farkındalık sunan etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Çevre Haftası kapsamında, Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Kreş Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinlikler ile kreşli minik öğrencilere temiz bir dünya ve çevrenin önemi birbirinden farklı etkinliklerle anlatıldı.

Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nda gerçekleştirilen “Minikler Yarışıyor Doğa Kazanıyor” etkinlikleri ile çocuklar hem çevre bilincini öğrenirken, hem de keyifli bir gün geçirme fırsatı yakaladı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katıldığı etkinlikte, çocuklara doğayı korumalarının önemi bir kez daha vurgulandı. Çocuklarla sohbet eden Başkan Yüksel, çevresel sürdürülebilirlik adına doğanın insan yaşamındaki önemini çocuklarla paylaştı. Kartal Belediyesi kreş öğrencilerinin doğa ile iç içe birbirinden farklı etkinliklere, Başkan Yüksel’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Dilek Kars ve birim müdürleri de eşlik etti.

“MİNİKLER YARIŞIYOR, DOĞA KAZANIYOR”

Survivor parkuru ve halat çekme oyunlarında birbirleriyle kıyasıya yarışan çocuklar, halka atma yarışmasında da mücadeleye devam etti. Sıcak havada yorulan çocuklar pamuk şeker ve patlamış mısır yiyerek mola verdi. Çevre temalı maskotlar ile çocuklar çeşitli danslarla eşliğinde güzel vakit geçirdi.

Etkinlik sonunda heyecanla sıraya giren çocuklara tarım seti oyuncakları dağıtıldı. Çocuklarla birlikte oyunlara katılan veliler, “Bayram Demirkol gibi güzel bir alanı bugün çocuklarımıza sunan ve bu etkinliği hazırlayan başta Başkan Gökhan Yüksel olmak üzere, tüm kreş öğretmenlerimiz ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü personellerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Tarih: 09-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum