içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

MALTEPELİ MUHTARLARA ‘YERELDE EŞİTLİK’ EĞİTİMİ

MALTEPE BELEDİYESİ’NCE DÜZENLENEN EĞİTİME KATILANLARA SERTİFİKA VERİLDİ

 MALTEPELİ MUHTARLARA ‘YERELDE EŞİTLİK’ EĞİTİMİ
Haberi Sesli Dinle

Maltepe Belediyesi’nce Maltepeli muhtarlara yönelik “Yerelde Eşitlik ve Kapsayıcılık” konulu eğitim verildi.

“Daha eşit ve kapsayıcı bir Maltepe” hedefiyle düzenlenen eğitim, Maltepe Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nce Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Nimet Karabulut, açılış konuşmasını yaptığı seminerde yerel yönetimlerin yapı taşının muhtarlar olduğuna vurgulayarak,  Maltepe’de eşitliği ve sosyal dengeyi sağlamak için muhtarlarla uyumlu bir iş birliği içinde çalışmaya özen göstereceklerini söyledi.

Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Başkanı Doktorant Ayşe Kaşıkırık katılımcılara “Yerelde Eşitlik ve Kapsayıcılık”  eğitimi verdi.

Ayşe Kaşıkırık, daha eşit ve kapsayıcı bir dünyanın yolunun yerelden geçtiğine dikkat çekerek,  eşitsizliğin daha görünür olduğu yerelden mücadeleye başlamanın önemli olduğunu söyledi.

Kaşıkırık “Eşitliği gerçek anlamda sağlamak istiyorsak bunun yolu mahalleden başlayarak örgütlenmekten geçiyor. Güçlü sivil toplum, güçlü ülke demek. Bunun yolu da yerelden başlayarak örgütlenmek ve dayanışmayı büyütmektir” diye konuştu.

Yerelde eşitlik alanındaki gündelik sorunların da konuşulup çözümlerin belirlendiği interaktif eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Tarih: 11-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum